You are here
Home > Dekorasyon > EVlilik Hazırlıkları

EVlilik Hazırlıkları

Evlenecek çiftlerin evlilik öncesi hazırlıkları çoğu zaman gerilimli süreçlerdir. Yeni bir ev kurmak keyifli olduğu kadar, bu dönemde stres ve gerginlik yaşanması da olasıdır. Kişilerin yeni ailelerini tanımaya çalışması ve orta yolu bulma girişimleri bazen sıkıntı yaratabilir. Bu hazırlık dönemini nispeten rahat geçirmek ise sistemli ilerlemekle mümkündür. Hemen her yeni evin ihtiyaçlarından oluşan düğün öncesi hazırlık listemiz, işleri yoluna koymak için pratik bir rehber olabilir. Bu listeden faydalanarak kendi yapılacaklar listenizi hazırlayabilir, düğün öncesi ihtiyaçlarınızı belli bir sisteme oturtabilirsiniz.
dugun_oncesi_hazirlik.jpg
Önce Ev Bulmalı

Düğün öncesinde nikah şekerlerinize ve davetiyenize karar vermek için sabırsızlandığınızı biliyoruz, ancak önceliklerinizi bir kez daha gözden geçirmenizde fayda var. Önceliğiniz her zaman için eviniz olmalı. Hem sizin iş yerinize hem de eşinizin iş yerine yakın, ulaşımı rahat ve güneş alan, sıcak bir ev bulmakla başlayabilirsiniz.

Ev Döşeme

Evinizi tuttunuz ya da satın aldınız, sıra geldi döşemeye. İşe temelden başlamakta fayda var. Banyo, mutfak gibi sık kullanılan alanları yenileyebilir, buralara uygun eşyaları satın almaya başlayabilirsiniz. Mutfak, banyo dolapları, oturma odası, yatak odası ve yemek odası takımı öncelikli alışverişlerden olmalı. Çalışma odası, giyinme odası, kiler gibi odaların kurulumu, eve yerleştikten sonraya da kalabilir.

ÇEYİZ MAĞAZALARI VE MOBİLYACILARI DOLAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Beyaz Eşyalar

Ev kurmak söz konusu olduğunda beyaz eşyaları atlamak olmaz. Bunun için iyi bir bütçe değerlendirmesi yapıp sizin için en uygun beyaz eşyaları satın almalısınız. “Servis ağı geniş mi, garanti süresi ne kadar, garantiye neler dahil, eşyalar için yeteri kadar alan var mı?” gibi sorular ve cevapları, görsel önceliklerinizden daha önemli olmalı.

Elektrikli Ev Aletleri

Ev sinema sistemi, güçlü bir müzik seti ya da oyun konsolu hayallerinizi süslüyor olabilir. Ancak bunlara daha sonra da sahip olabilirsiniz. Önceliğinizi ütü, blender, elektrik süpürgesi, televizyon gibi ev aletlerinden yana kullanmak daha işlevsel olacaktır.

Yemek ve Servis Takımları

Tabii ki söz konusu yeni ev alışverişi olduğunda sofra için gereken malzemeleri de unutmamak lazım. Bunun için çeyiz kampanyalarını takip edebilir, en önemli ihtiyaçlar için geniş kapsamlı çatal-bıçak seti ya da geniş parça yemek takımı seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Ev Tekstil Ürünleri

Yeni ev kurarken sürekli yeni bir ürün grubu ile karşılaşacağınızı hatırlatmakta fayda var. Örneğin havlu, bornoz, nevresim takımı, hatta tüller ve perdeler gibi daha önce hiç aklınıza gelmeyen ev tekstil ürünleri ile karşılaşabilirsiniz. Ancak telaşlanmaya gerek yok, hepsi için çok sayıda alternatif mevcut.

EV TEKSTİL ÜRÜNLERİNE GÖZAT

Düğün Alışverişleri

Temel ev ihtiyaçlarını karşıladığınıza göre şimdi düğün, kına organizasyonuna başlayabilirsiniz. Rengârenk nikah şekerleri, düğün mekanı dekorasyonu, gelinlik, damatlık, kına elbisesi, duvak, davetiye derken uzun bir liste yine sizi bekliyor. Burada isterseniz tüm detayları sizin yerinize düşünen bir organizasyon şirketi ile anlaşabilirsiniz. Ancak bütçeniz sınırlıysa hazırlıkları kendi imkânlarınızla yapmanızı öneririz. Unutmayın ki evinize yerleştikten sonra da ihtiyaçlar bitmeyecek. O yüzden bütçenizi dengede tutmanızda fayda var.

 

Kaynak: blog.gittigidiyor.com/

Bir Cevap Yazın

Top