You are here
Home > Bakım > İnatçı Lekeleri Gideren Maske Şems Arslan

İnatçı Lekeleri Gideren Maske Şems Arslan

 

ÜRÜN : 145.TL

SİPARİŞ: 0545 620 99 03

Ürün adı ve ambalaj miktarı : Yosunlu 3&1 Hint Krem Maskesi tüp75 ml

Endeksiyonları : Akne ve sivilcelerden kaynaklanan izlerin giderilmesinde,doğum sonrası oluşan izlerin büyük oranda giderilmesine,homojen olmayan ten rengi görünümünün onarılmasında ve aydınlatılmasında,pürüzlü cilt yapısını düzenlemede,tıkanmış cilt yapısını düzenlenmesinde,melanin hormonunun salgılamasını ve ödemin azalmasında yardımcı olur.

Spongilla nedir? Silis iğneleri epidermisin üst tabakasına penetre olur ve normal restrotif yara iyileşme cevabını aktive eder. Uygulanan bölgede ortaya çıkan eritem(pembeleşme) görüntüsü derideki kan dolaşımının artmasından dolayıdır. Penetre olan silis iğnelerindeki bioaktif maddeler, akneye sebep olan faktörlerin etkisini yok ederek dermisin tedavisine yardımcı olur. Spongilla; Akne lezyonlarının oluşumuna sebep olan ölü doku debride olur ( Gözenek tıkanması azalır) Enflamatuar hücreler ve faktörler enfekte olan bölgeye gelir. ( Bakteri sayısı ve iltihap azalır) Akne bölgesinde kan akımı hızlanır ve akne lekeleri kaybolur.

Spongilla neden kullanmalı ? Akne derinin içinde bulunan yağ bezlerinin bir hastalığıdır, normalde bu bezlerin salgıladığı yağ deri yüzeyinden atılır. Ancak ergenlik döneminde hormonal bir etkiyle yağ bezi daha yoğun bir yağ salgılar, yüzeye geçişi sağlayan kanal bu yoğunlaşan yağ kütlesi nedeniyle tıkanır. Aknenin temel nedeni bu tıkanmadır. Yağ kütlesinin en üstteki kısmı oksijenle karşılaştığında, siyah noktalar (komedon) oluşur. Derimizde, ne kadar temizlesek de birçok bakteri bulunur. Bu bakteriler yağ bezlerinin tıkalı olan kanallarından içeri girerek tıkanmış olan yağ bezinde iltihaba yol açar ve bu safhaya aktif akne safhası denir.

Ürün içeriği : Tatlı su spongilla bitkisi,ve hint teresi ,badyagoy buğday tohumu özü ve dönüşler greyfurt uçucu yağ, vitaminler.

Saklama  koşulları : 5 – 25C sıcaklık değerleri arasında , direkt ışınlardan korunarak saklanmalıdır.

Yosunlu hint maskesininin uygulaması ;

İlk 10 gün boyunca 5 DAKİKA bekletip BUZ GİBİ su ile yıkayın.

Her 15 günde bir, YOSUNLU HİNT MASKESİNİ 10 dakika daha arttırın. 

ÖNEMLİ NOT : Yosunlu hint maskesinin yıkama suyunu buzdolabında bulundurun. Maskeyi ılık su ile yıkadığınızda alerji yapabilir.

Buzdolabındaki soğuk su ile yıkadığınızda ise, cilt lekeleri daha hızlı açılmaya başlar.

 

Top